ARA
 
202220212020
PROJELER
2019
ARCHIPRIX-TR 2019 JÜRİ RAPORUÖDÜL KAZANANLARPROJELERJURİ
2018
JURİÖDÜLLERPROJELERÖDÜL KAZANANLARARCHIPRIX-TR 2018 JÜRİ TUTANAĞI
2017
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2017 TUTANAĞIJURİÖDÜLLERPROJELERÖDÜL KAZANANLAR
2016
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2016 TUTANAĞIPROJELERÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2015
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARÖDÜL TÖRENİ VİDEOLARIARCHIPRIX-TR 2015 TUTANAĞIJÜRİ RÖPORTAJLARI
2014
FOTOĞRAFLARPROJELERARCHIPRIX-TR 2014 TUTANAĞIÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2013
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2012
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2011
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARJURİ RÖPORTAJLARI
2010
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2009
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2008
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2007
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2006
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2005
ÖDÜLLERJURİÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2004
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
ARCHIPRIX TÜRKİYE 2012 BAŞLIYOR

Mimar adaylarının yarışması Archiprix Türkiye’nin yeni destekçisi Serra oldu

 Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 18 yıldan bu yana düzenlenen Archiprix Türkiye’nin ana sponsoru Serra oldu. Geçtiğimiz günlerde Penolepe Cruz’lu reklam kampanyasıyla tanıtım lansmanı yapılan Seranit’in yeni markası Serra, sektörde dikkat çekmeye devam ediyor. Marka şimdi Archiprix Türkiye’yi destekleyerek, genç mimarların ve sektörün geleceği için de önemli bir adım atmış oluyor.

 Porselen karolarıyla, inşaat sektörünün önde gelen şirketi Seranit’in yeni markası Serra, dahil olduğu projelerle de sektörde büyük ses getirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda Serra, Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 18 yıldan bu yana düzenlenen Archiprix Türkiye’nin ana sponsorluğu görevini üstlendi.

 2012 yılı dahil olmak üzere altı yıl boyunca yarışmanın sponsorluğunu sürdürecek olan Serra, genç mimarların ve sektörün geleceği için de önemli bir adım atmış oluyor. Mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişletmeyi hedefleyen Archiprix Türkiye, bu anlamda sektörde de beklenen ve takip edilen bir yarışma olarak dikkat çekiyor.

 Serra’dan özel ödül; Hollanda’ya mimari gezi

Serra, bu yıl ‘Archiprix Türkiye 2012 kapsamında ‘Serra özel ödülüyle de adından söz ettirecek. Bu yıl Serra özel ödülünü kazanacak öğrenci, Archiprix yarışmalarını ilk düzenleyen ülke olan Hollanda’ya gerçekleştirilecek bir mimari geziye katılma şansı elde edecek.

 Bugüne kadar toplam 32 üniversiteden bine yakın öğrenciyi bir araya getiren yarışmanın başvrulurı da başladı. Projelerin ise 10 Eylül 2012 tarihine kadar www.archiprixturkiye.org sitesine yüklenmesi, paftaların a3 çıktılarının ve  aynı zamanda kayıtlı olduğu CDlerin ise postaya veya kargoya verilmiş olması gerekiyor. 2011–2012 akademik yılı, şubat ya da haziran dönemine ait bitirme projeleri ile katılmanın mümkün olduğu yarışma için başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıkları’ndan ya da www.archiprixturkiye.org adresinden temin edilebiliyor.

 Archiprix Türkiye jürisinde, nitelikli eserleriyle tanınan mimarlar Gürhan Bakırküre, Selim Cengiç, Can Çinici ve Cem Sorguç’un yanısıra, ünlü bir Rock grubunun davulcusu, iflah olmaz kâşif ve Meksika’dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind de yer alacak. Geçen yılın birincilik ödülünü alan Gaye Bezircioğlu ise yedek üye olarak jüri değerlendirmelerine katkıda bulunacak. Geçen yıldan bu yana verilmeye başlanan Archiprix Türkiye Sürdürülebilirlik ödülünün seçiminde Altensis kurucu ortağı, yeşil bina danışmanı Berkay Somalı destek olacak.

 Yarışmada birinci olan proje 5 bin TL, ikinci 3 bin 500 TL, üçüncü ise  2 bin 500 TL ile ödüllendirilecek. Her biri 2 bin TL değerinde üç ayrı mansiyonun verileceği yarışmada, sürdürülebilirlik ödülü ise 2 bin 500 TL olarak belirlendi.