ARA
 
2020
PROJELER
2019
ARCHIPRIX-TR 2019 JÜRİ RAPORUÖDÜL KAZANANLARPROJELERJURİ
2018
JURİÖDÜLLERPROJELERÖDÜL KAZANANLARARCHIPRIX-TR 2018 JÜRİ TUTANAĞI
2017
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2017 TUTANAĞIJURİÖDÜLLERPROJELERÖDÜL KAZANANLAR
2016
FOTOĞRAFLARARCHIPRIX-TR 2016 TUTANAĞIPROJELERÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2015
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARÖDÜL TÖRENİ VİDEOLARIARCHIPRIX-TR 2015 TUTANAĞIJÜRİ RÖPORTAJLARI
2014
FOTOĞRAFLARPROJELERARCHIPRIX-TR 2014 TUTANAĞIÖDÜL KAZANANLARÖDÜLLERJURİ
2013
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2012
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2011
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLARJURİ RÖPORTAJLARI
2010
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2009
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELERFOTOĞRAFLAR
2008
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2007
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2006
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2005
ÖDÜLLERJURİÖDÜL KAZANANLARPROJELER
2004
JURİÖDÜLLERÖDÜL KAZANANLARPROJELER

2012 - 2013 Akademik Yılı Jurisi

Esin Boyacıoğlu ( Asıl Juri )

 Esin Boyacıoğlu Mimarlık Lisans derecesini 1980 yılında ADMMA Mimarlık Bölümünden almıştır. 1978 - 1987 yılları arasında çeşitli mimarlık bürolarında ve kuruluşlarda mimar olarak çalışmış, 1987 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde araştırma görevlisi kadrosunda çalışmaya başlamıştır. Boyacıoğlu Yüksek Lisans derecesini 1990 yılında, Doktora derecesini ise 1998 yılında G. Ü. Fen Bilimleri Enstitüsünden almıştır. 2003 ile 2010 yılları arasında Yardımcı Doçent, sonrasında Doçent kadrosunda aynı kurumda görevine devam etmiştir. Boyacıoğlu, halen G.Ü. Mimarlık Fakültesinde görevini sürdürmekte, kuramsal dersler vermekte ve tasarım stüdyosunda eğitmenlik yapmaktadır. Çağdaş Mimarlık Kuramları ve Eleştirileri, Erken Cumhuriyet Dönemi Modern Mimarlık, Konut, konularında yayınları bulunan Boyacıoğlu’nun ortak olarak katıldığı ulusal mimari proje yarışmalarında kazandığı çeşitli dereceleri vardır. Bilimsel yayın kurullarında ve Ulusal mimari proje yarışmalarında jüri üyesi olarak görev yapmıştır.


Ece Ceylan Baba ( Asıl Juri )

 
Ankara’da doğan Ece Ceylan Baba, ilk ve orta öğretimini Antalya’da, lise eğitimini ise Ankara’da tamamlamıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisindeki lisans eğitimine birincilik derecesi ile başlamış, yine birincilik derecesi ile mezun olmuştur. Yeditepe Üniversitesi Mimarlık bölümünde Yüksek Lisans eğitimini bitirerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Doktora eğitimini tamamlamıştır. Baba, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde yardımcı doçent doktor olarak görev yapmaktadır. Akademik alanda yüksek yapılaşma, küreselleşme ve kullanıcı katılımı konularını uzmanlık alanı olarak belirlemiş olup, bu konular bağlamında araştırma ve yayınlarını sürdürmektedir. Ayrıca, “Tasarım Demokrasisi ve İstanbul” isimli  kitabı Eylül-2012’de yayınlanmıştır. Akademik çalışmaların yanı sıra, Baba Mimarlık’ın kurucu ortağı ve Seranit Yapı Grubu İcra Kurulu başkan Yardımcısı olarak  profesyonel meslek hayatına devam etmektedir.    


Hatice Üsküdar Özer ( Asıl Juri )

1970 yılında Ankara da doğdu.
1991 yılında GÜMMF Mimarlık Bölümünden lisans  1995 yılında aynı okuldan yüksek lisans derecesi aldı
1992 – 1997 yılları arasında GÜMMF Mimarlık Bölümünde Arş. Gör. Olarak görev yaptı.
1997 yılından bu yana Ankara da , ortağı olduğu Atölye 5 Mimarlık Ltd.Şti de meslek hayatına devam etmektedir.
1992 yılından beri katıldığı yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı.

 


Ekin Çoban Turhan ( Asıl Juri )

1975 Ankara doğumlu; ilk orta lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı.
1992-96 yılları arasında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünde lisans eğitimini; 2000 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesinde sürdürdüğü
(Geç 20. yy’ın Eşzamanlı Söylemlerinin Mimari Bağlam Üzerinden Analizi : Ağa Han Mimarlık Ödülleri, Örneklem Çalışması) yüksek lisans tezini tamamladı. Bu süreçte çeşitli kişiler ve bürolarla çalıştı. 1997-2001 Yılları arasında araştırma görevlisi olarak tasarım stüdyolarında bulundu. Ulusal mimari proje yarışmalarında 13 adet ödül veya mansiyona layık görülmüş projesi var. Halen EÇ Mimarlık ortağı olarak serbest mimarlık çalışmalarını sürdürüyor.

 


Victoria Meyers ( Asıl Juri )

hanrahanMeyers mimarlar (hMa) şirketinin kurucu ortağı olan Victoria Meyers; DWi-P (Dijital Su i-Kamelyası), Kazanan Budist İnzivası (AIA NY Organizasyonu Onur Ödülü; SARA PA Konsey Tasarım Ödülü; Wood Tasarım ve Yapım Onur Ödülü; AIA NY Eyaleti Üstün Başarı Ödülü);  Sonsuzluk Şapeli (SARA PA Konsey Şeref Ödülü; AIA NY Eyaleti Tasarım Ödülü; Onur Ödülü, İnanç & Oluşum Dergisi), ve Beyaz Boşluk (Wood Tasarım ve Yapım Onur Ödülü; AIA NY Organizasyonu Tasarım Ödülü) dahil pek çok ödüllü projenin temel tasarımcısı olmuştur. Bayan Meyers’in projeleri kamu kuruluşu binalarını, kentsel planlamaları ve yerleşim projelerini içermektedir.

Bayan Meyers 2009 yılında Buildblog’un ‘Etki Yaratan Kadınlar’ sıralamasındaki on kadın mimardan bir tanesi olmuştur. 2013 yılında, hMa’ın Kazanan Budist İnzivası; AIA NY organizasyonundan bir onur ödülü kazanmıştır. 2012 yılında, hMa’nın çalışması dört tasarım ödülüyle onurlandırılmıştır. 2010 yılında, Bayan Meyers’in şirketi hMa; Battery Park Şehrinin Kuzey Yöresi için gerçekleştirdiği Master Plan tasarımı ile Kentsel Arazi Enstitüsü’nün Kültürel Miras Ödülünü kazanmıştır.

2006 yılında Bayan Meyers; Laurence King Publishers & Abbeville Press yayınevi vasıtasıyla hMa’nın doğal ışığa dönük çalışmalarını yansıtan ‘Işıkla Tasarlamak’ eserini yayınlamıştır. Bayan Meyers’a 2011 yılında kendisine Yeşil Bina Yapımı Sertifikasyon Enstitüsü’nün (GBC) LEED Yeşil İşbirliği Yeterlilik Belgesini kazandıran meslek ötesi araştırmaları vasıtasıyla hMa’ya yeşil uygulamaların getirilmesinde öncü rolü üstlenmiştir. Bayan Meyers, Artifice Book tarafından 2014 Baharında yayınlanması planlanan “Sesin Biçimi” adlı kitabı üzerinde çalışmaktadır. Bayan Meyers; 2013 Aralık ayında Ankara-Türkiye’de gerçekleştirilecek  Archiprix-Türkiye 2013 Yarışması’nda jüri üyesi olacaktır.

Bayan Meyers Yüksek Mimarlık diplomasını Harvard üniversitesinden almıştır ve Lafayette Koleji tarafından verilen Sanat Tarihi/İnşaat Mühendisliği dalında bir edebiyat fakültesi diplomasına sahiptir


Mert Ayaroğlu ( Sürdürülebilirlik Danışmanı )

 1981 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Gazi Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans ve yüksek lisans eğitimini 1999-2007 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde tamamladı. 2006 yılında yüksek lisans araştırmaları için Bauhaus Üniversitesi - Weimar’da bulundu.
2003-2009 yılları arasında farklı mimarlık ofislerindeki deneyiminin ardından, 2009 yılından beri, Ekodenge Mimarlık & Mühendislik çatısı altında birçok ulusal ve uluslararası projede görev almaktadır. Sürdürülebilirlik kriterlerini ve çevre dostu misyonunu tüm çalışma alanlarında uygulamakta olan Ekodenge ekibi ile, çevre etkin bina tasarımı ve enerji verimliliği konularında yenilikçi ve çevre dostu çalışmalarını sürdürmektedir. Sürdürülebilir mimarlık faaliyetlerinin yanı sıra çevre dostu ve enerji etkin tasarım danışmanlığı ile LEED ve BREEAM sertifikasyonları danışmanlık ve denetleyicilik hizmetlerine de devam etmektedir.Dürrin Süer ( Yedek Jüri )

 1965 yılında Ankara’da doğdu.1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu.Yüksek Lisans ve doktora çalışmalarını da aynı okulda tamamladı.1987-2006 yılları arasında DEÜ Mimarlık Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Çeşitli mesleki dergilerde mimarlık eğitimi, ütopya ve mimarlık, mimarlık ve teknoloji, , tüketim mekanları ve konut alanları üzerine yazılmış yazıları bulunmakta. 2007 yılından beri M artı D Mimarlık ofisinde mimarlık çalışmalarını sürdürüyor.
Ödüller:
2012, Ulusal Mimarlık Sergisi, Yapı Dalı Ödülü( M artı D Mimarlık)-2012, 1.lik ödülü  Özel İ.A.O.S.B. Nuri Atik Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi Çağrılı Proje Yarışması -2009, Satın Alma- Denizli Hükümet Konağı Mimari Projesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması-2008, 1. lik ödülü – UİB Otomotiv Anadolu Teknik Lisesi Çağrılı Mimari Proje Yarışması


Emre Özdemir ( Yedek Jüri )

1986 yılında Ankara’da doğdu. 2005 yılında girdiği MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde geçirdiği 1 seneden sonra aynı üniversitenin Mimarlık Bölümüne geçiş yaptı. Mimarlık lisans eğitimini 2012 yılında tamamladı. Öğrenciligi sırasında edindiği tam ve yarı zamanlı iş deneyimlerinin yanı sıra katıldığı çeşitli yarışmalardan dereceleri bulunmaktadır. 2012'den beri İTÜ Mimari Tasarım yüksek lisans programında eğitimine devam etmektedir.Yüksek lisans eğitimi süresince Pratt Institute ve Architectural Association tarafından düzenlenen "visiting school" etkinliklerine katılmıştır.